Новини Житомирщини

Безцінне молоко! Приймання молока в селі Велика Цвіля - за новими правилами

21 серпня 2011 -
article11.jpg

В семінарі приймали участь керівники РДА, більшість голови сільських і селищних рад, переробники, заготівельники та виробники Житомирщини.

Вимоги до молокозаготівлі помінялися після Постанови Кабінету Міністрів України в лютні цього року. Відтоді молоко можуть збирати у населення лише заготівельники, які працюють у штаті молокопереробного підприємства, і на обладнаних для цього проміжних та стаціонарних пунктах заготівлі молока. Для Житомирщини ці правила почали впроваджуватися з першого березня.

Користь від нововведення не лише для споживачів молока. Розрахунки за молоко стала більш  прозорішою, до того ж враховуються показники якості, кажуть Великоцвіляни.

Та в цьому випадку, самі заготівельники не задоволенні відносинами із молокопереробними підприємствами, які не вчасно розраховуються за молоко. Тож, нарікають - де брати кошти на упорядження пунктів і переобладнання молоковозів?

Інша проблема також фінансова, – цни на молоко, котре закуповується у населення. У Житомирській ОДА визначили: ціни має бути не менше двох гривень. «Але це не плата – а мишачі сльози», -- кажуть Великоцвіляни...

— Хоч би трохи ціну підняли. А то скоро й того ніхто виносити не буде, — ситавляючи відерце та банку з молоком Галина Пуцик.— Літом по руб вісімдесят приймали. Хто хутчіший, то возив молоко на базар в Ємільчино та Новоград. Там продавали по чотири-шість гривень за літру. Зимою тяжко: руки мерзнуть і сустави на пальцях потім викручує.

До кожної хати підвода від молокозаводу приїздить о шостій ранку. — Вони за молоко по 2,05 платять, а в місті — по шість продати можна, — розповідає 48-річна Ольга Сербін. — Але ті чотири гривні на дорогу туди й назад віддати треба, тому й здаю тут за копійки. - Гроші кожні дві неділі виплачують, буває що й до місяця чекають. 

Підприємець обережно дивиться, чи немає сміття зверху в відрі та банці, та переливає молоко в пластмасовий бідон. Потім навпроти прізвища ставить цифри.

— У магазині літровий пакєтік молока стоїть 8,30. Там же воно в два рази водою розбавлене, якщо ще й молоко то насправді. А ми тут здаємо за копійки, — сміється з жалістю жінка.

— Зараз велике діло худоба, — розповідає 56-річна Галина. — Тримаємо по дві–три корови. Щодня вдається здавати до 20 літрів молока, а вони ж грошей платять мало. Коровам їсти на зиму навіть не заготовити за ці гроші.

До села Велика Цвіля погана дорога. Інші ж молокозаводи не посилають сюди машин.

Запитують, чому молокозавод так погано розраховується за якісне молоко.

— А я хіба знаю? — відказує підприємець. — Моє діло маленьке — зібрав, здав. А дальше не моя парафія.

У Вінницькій області працюють 22 молокозаводи. Вони й збирають молоко у всій Житомирській області. 

— Розуміємо, що потрібна вища ціна, — каже головний спеціаліст інспекції якості сільськогосподарської продукції обладміністрації 30-річний Юрій Дмитрук. — Практично всі молокозаводи приватні, тому ми не можемо вплинути на їхні ціни.

За цей рік жителі Житомирщини здали 417 тис. т молока. Торік за цей же період — 375,7 тис. т.

— Кількість збільшилась, але якість упала, — продовжує Дмитрук. — Раніше виконували хоча б елементарні норми з охолодження молока. Зараз цього не роблять. 

У селі Велика Цвіля Ємільчинського району за молоко платять дуже мало — 2,05 грн/л.  Та молоко тут безцінне.

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Велика Цвіля, офіційний сайт села - ПОДІЇ | НОВИНИ | ЛЮДИ | ФОТО | СПІЛКУВАННЯ

Внимание Ваш браузер устарел!

Мы рады приветствовать Вас на нашем сайте! К сожалению браузер, которым вы пользуетесь устарел. Он не может корректно отобразить информацию на страницах нашего сайта и очень сильно ограничивает Вас в получении полного удовлетворения от работы в интернете. Мы настоятельно рекомендуем вам обновить Ваш браузер до последней версии, или установить отличный от него продукт.

Для того чтобы обновить Ваш браузер до последней версии, перейдите по данной ссылке Microsoft Internet Explorer.
Если по каким-либо причинам вы не можете обновить Ваш браузер, попробуйте в работе один из этих:

Какие преимущества от перехода на более новый браузер?

  • Скорость работы. Веб-сайты загружаются быстрее;
  • Веб-страницы отображаются корректно, что снижает риск пропуска важной информации;
  • Больше удобств в работе с браузером;
  • Улучшена безопасность работы в интернете.