Новини Житомирщини

У місті Коростень Житомирської області чоловік випав з аварійного балкона однієї з багатоповерхівок міста разом з поручнями.
У Житомирі розпочався пілотний проект з оцінки рівня надання послуг лікарями. Пацієнти двох лікарень міста можуть оцінити роботу лікарів відправивши SMS з текстом оцінки.
12 липня, стартувала вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Понад 6500 випускників шкіл Житомирщини та інші абітурієнти почали подавати документи на вступ...
Жителі Житомирської області, які економного використовували субсидію, можуть отримати грошову винагороду. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України №300, де прописаний чіткий алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій.
Комунальне підприємство «Управління автомобільних доріг» придбало 416 секцій «лежачих поліцейських» для встановлення на 30 об'єктах
Депутати Житомирської міської ради виділили 7 млн гривень на встановлення 250 теплових лічильників у багатоквартирних будинках.
Мер Житомира Сергій Сухомлин підписав заяву на звільнення головного архітектора міста Євгенії Черкасової. Причиною такого рішення став скандал із МАФом на Корбутівці, який розгорівся минулого місяця.
Співробітники СБУ спільно з прокуратурою і поліцією ліквідували діяльність міжрегіональної організованої злочинної групи, учасники якої ошукали жителів України на понад 75 млн гривень.
В одному з сіл Новоград-Волинського району 17-річна дівчина намагалася накласти на себе руки, вистрибнувши з даху будівлі.
1 липня на представлення нового єпископа в соборі Святої Софії зібралися сотні віруючих.

На селі жнива

26 липня 2011 -
article10.jpg

Колись Велика Цвіля була надзвичайно багата на посіви пшениці та жита. Колгосп "Перемога" був гордістю району та області. Розвивалась тваринницька галузь, рослинництво і зерном ділиться з селянами. Було трішки простіше - говорить Микола Петрович. І все одно солома від жита на городах - прикмета не лише минулої, а й сьогоднішньої доби про те, що майже закінчився сезон жнив 2011 року.

 

Можливо, великоцвіляни, засівали б і набагато більше, та все складніше стає обробляти поля, тому що на велику площу потрібно немалі натепер гроші. Наприклад, оранка та насіння, в добру копієчку обходяться, і за сотку обмолоченої ниви менше 15 гривень комбайнери не беруть.

 

Крім того як обмолотили свої нивки, збіжжя, перш ніж у мішки засипати та в засіки сховати, просушити треба. Розтилають рядюги біля двору, а в декого асфвальт прокладений, висипають на них зерно. Ворушать час від часу. Та не відходять далеко, бо день то сонце розхлюпає, то хмарами небо застеле. Не дай Боже, дощу бризнути, і вся робота даремна. Ще й курочки, гусочки та горобці все поглядають на зерно.

 

Сидять великоцвіляни, ведуть розмови про се, про те. В основному балачки про колишнє, бо в ньому були молодість, материнство, надії... А що попереду? Старість, котра з кожним днем усе дужче налягає на плечі, хвороби, що, мов горобці просо, обсідають жінок. Комусь радість, що онуків дочекалися, хтось просто радий що нинішнього літа вродило жито. Для селянина, який все життя сіє і збирає, це жито на рядюзі не лише вінець праці, хліб на столі, а й бальзам для стомленої Душі.

 

Повільно точиться розмова, час від часу курочок відганяють. День вітерцем шелестить, бува, хмари наганяє, але дощем не бризкає. Підсихає зерно з селянської нивки. Буде пашня і обмішка худобі і птиці. Великоцвіляни звикли жити з власного мозоля. А по-іншому і не вміють, і вчитися пізно.

Ігор Пуцик # 5 січня 2012 в 03:14 0
Мій батько Пуцик Микола Іванович,в свій час зробив великий внесок в розвиток сільського господарства нашого села,та на жаль тепер про це навіть ніхто не згадає.....

Велика Цвіля, офіційний сайт села - ПОДІЇ | НОВИНИ | ЛЮДИ | ФОТО | СПІЛКУВАННЯ

Внимание Ваш браузер устарел!

Мы рады приветствовать Вас на нашем сайте! К сожалению браузер, которым вы пользуетесь устарел. Он не может корректно отобразить информацию на страницах нашего сайта и очень сильно ограничивает Вас в получении полного удовлетворения от работы в интернете. Мы настоятельно рекомендуем вам обновить Ваш браузер до последней версии, или установить отличный от него продукт.

Для того чтобы обновить Ваш браузер до последней версии, перейдите по данной ссылке Microsoft Internet Explorer.
Если по каким-либо причинам вы не можете обновить Ваш браузер, попробуйте в работе один из этих:

Какие преимущества от перехода на более новый браузер?

  • Скорость работы. Веб-сайты загружаются быстрее;
  • Веб-страницы отображаются корректно, что снижает риск пропуска важной информации;
  • Больше удобств в работе с браузером;
  • Улучшена безопасность работы в интернете.