Новини Житомирщини

У Великій Цвілі у розпалі сезон збирання чорниці

17 липня 2011 -
article9.jpg

Настав ранок, лише зійшло сонце - а вже всі на ягоди в ліс. Хто цілою сім'єю на підводах, а хто городами через поле ногами, всі в ліс. Сезон збирання ягід. Не менш прибуткова справа.

Літній сезон приносить багато щедрості в навіть фінансової – за один день великоцвіляни, якщо взяти окрему сім'ю, можуть отримати "премію" за чорненькі ягоди від 250 до 700 гривень.

Сім'я Пуциків, які вже другий тиждень щоденно відвідують ліс, збираючи чорниці, говорять: «Сьогодні приймали ягідки по 23 гривні, здаємо на кілограми, не знаємо як буде завтра, чи погода дасть, чи може не так багато зможемо назбирати, а може й, все ж, буде більше ніж сьогодні – тому буде може дешевше, може дорожче».

Жителька села, Валентина, також повертаючись з лісу з двома повними відрами ягід, коментує: «Все ж тяжко збирати, спина починає боліти, але здам, той копійка буде, в селі всяка робота важка…»

У чорниці багато вітамінів, завдяки якім покращується зір та підвищується травлення. Приймальних пунктів в селі Велика Цвіля три.. Ціна реалізації однакова, та хто до когось ближче, хтось більш детальніше відноситься до прийому, щоб, наприклад, листя з ягодами не попадало, та зелених (молодих чорниць) не висипалось.

На «чорному золоті», як називають його селяни, заробити в сезон цього року можна і до трьох тисяч гривень. Ті, хто ходить по ягоди сім’ями — по п’ять і більше тисяч. Для багатьох селян - чорниці — чи не єдине джерело доходу в цей період.

Безробітні великоцвіляни влітку збирають чорниці, а восени — гриби та яблука. В сезон по ягоди ходить і зайнята частина селян: вчителі, продавці, працівники медпункту, сільської ради, клубу. Адже платня в селі невелика, а гроші за ягоди — суттєва підмога.

На початку сезону чорниці збирають дерухою — спеціальним пристосуванням, виготовленим власноруч, за допомогою якої можна збирати швидше та більше ягід. У кінці липня — на початку серпня, коли дерти з кущів вже нічого, ягоди збирають лише руками.

Ігор Пуцик # 5 січня 2012 в 02:55 0
Я,дуже вдячний ЛЮДИНІ.яка створила офіційний сайт нашого села Велика Цвіля.Сам я корінний цвілянин,але проживаю в столиці.мені дуже приємно,що я можу зайти на сайт і дізнатись історію свого села, прочитати новини.Порадіти за своїх земляків,і їх досягнення!!!Ще раз ДЯКУЮ!!!!
Адмiнiстратор # 30 червня 2012 в 01:42 0
Будь ласка.
Дизайн сайту оновлено!

Велика Цвіля, офіційний сайт села - ПОДІЇ | НОВИНИ | ЛЮДИ | ФОТО | СПІЛКУВАННЯ

Внимание Ваш браузер устарел!

Мы рады приветствовать Вас на нашем сайте! К сожалению браузер, которым вы пользуетесь устарел. Он не может корректно отобразить информацию на страницах нашего сайта и очень сильно ограничивает Вас в получении полного удовлетворения от работы в интернете. Мы настоятельно рекомендуем вам обновить Ваш браузер до последней версии, или установить отличный от него продукт.

Для того чтобы обновить Ваш браузер до последней версии, перейдите по данной ссылке Microsoft Internet Explorer.
Если по каким-либо причинам вы не можете обновить Ваш браузер, попробуйте в работе один из этих:

Какие преимущества от перехода на более новый браузер?

  • Скорость работы. Веб-сайты загружаются быстрее;
  • Веб-страницы отображаются корректно, что снижает риск пропуска важной информации;
  • Больше удобств в работе с браузером;
  • Улучшена безопасность работы в интернете.